موسسه حکمت مطهر اراک

تنها کسی که هم از لحاظ کمیت هم از لحاظ کیفیت، خوب ترین فرآورده ها را تقدیم محیط اندیشه اسلامی کرده، آقای مطهری است. مقام معظم رهبری مدظله العالی

موسسه حکمت مطهر اراک

تنها کسی که هم از لحاظ کمیت هم از لحاظ کیفیت، خوب ترین فرآورده ها را تقدیم محیط اندیشه اسلامی کرده، آقای مطهری است. مقام معظم رهبری مدظله العالی

موسسه حکمت مطهر اراک

اینجا همه چیز به واسطه ی حضور خدا دلنشین شده، رفاقت با آدم های پاکی که شاید جای دیگری همه را باهم پیدا نکنی، بحث ها، اختلاف نظرها، شوخی ها و... اینجا جلسات خشک سخنرانی یا کلاس درس مدرسه و دانشگاه نیست، محفل شور و شعف تازه شدن است. اینجا اجبارآمدن نیست، دعوت است. رفاقت است و در آخر: دِین، دِینی که باید ادا شود در حق دیگرانی که چون ما گمشدگانی هستند در جستجوی حقیقت.


موسسه حکمت مطهراراک
نشانی: اراک ، میدان دارایی،روبروی فرمانداری ، معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی
شماره تماس:
08632217569-08632245200

۱ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

يكشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۳، ۱۰:۱۴ ب.ظ

دومین 16 آذر دکتر روحانی......

دومین 16 آذر دکتر روحانی دردانشگاه علوم پزشکی برگزار شد تا منظومه ی توجه به وزارت بهداشت روی دور تند بیفتد. وی ابتدا از جنبش دانشجویی سخن گفت و آن را با سیاست درآمیخت البته سیاستی که فراتر از حزب و جناح و خط است.

فضای ابهام آلود وی دوباره در فراز های اول سخنرانی آشکار شد آنجا که گفت:

"اماامروزروزگاری نیست که کسی جنبش دانشجویی را منکرشود. گرچه برخی میخواهند جنبش دانشجویی رابه فضای خاصی منحصرکنند. "

وی از دانشجو به نام منتقد دولت، دیده بان و ناظر یاد کرد و پیشرفت را بدون نقد ناممکن دانست. در ادامه دکتر روحانی به وزارت علوم اشاره کرد که فرقی نمی کند چه کسی وزیر باشد همه وزیران و سرپرستانی که معرفی کرده است همه یک راه را می پیمایند. سپس گریزی به اقتصاد زد و از بودجه سال 94 گفت و بعد هم به اصطلاح خودش به تازه به دوران رسیده ها که نگران اسلام هستند اشاره کرد.

با توجه با بیانات ایشان چند نکته قابل ذکر است:

1-روز دانشجو نام خودش را یدک می کشد و صحنه کشاکش های سیاسی و نیش های کنایه دار نیست.

2-آنچه اهمیت دارد نشان دادن آن چیزی است که به خاطر آن این روز روز دانشجو شده است و همان مبارزه با آمریکا است که در صحبت های ایشان از آن ذکری به میان نیاورد.

3-صحبت های اقتصادی در روز دانشجو بدون دلیل است و روزی که دانشجویان منتظر صحبت درباره خود هستند اححاف درباره ایشان است.

4- اینکه همه نامزدهای پست وزارت علوم را در یک خط بخوانیم نشان می دهد که چیزی به نام نفی فتنه در جهان بینی ایشان وجود ندارد.

5- آنچه اکنون در ذیل اعتدال به آن نیازمندیم حفظ وحدت کلمه و پرهیز از حرف های مبهم و نیشدار است.

علی صادق پور

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۳ ، ۲۲:۱۴
حکمت مطهر اراک